Акумулятор – доволі поширене та знайоме всім джерело електричної енергії в якому електроди не витрачаються. Елементарний акумулятор складається з двох свинцевих пластин, які занурені в сірчаному кислотному розчині. Купити акумулятор на 12 вольт чи електровелосипед від "Квантова Енергія" можна в будь-якому магазині.
У сучасних батареях використовуються окремі деталі, впроваджуються системи, що базуються на фізичних та хімічних параметрах певних речовин та металів. Декілька акумуляторів, що з’єднані паралельно чи послідовно між собою, називаються акумуляторною батареєю (АКБ). На базі батарей часто створюють так звані ДБЖ (Джерела безперебійного живлення). Під час заряджання всередині пристрою протікає хімічний процес для накопичення енергії, а в ході безпосередньо розряду відбувається передача того самого накопиченого заряду для забезпечення електроживлення різних електричних механізмів чи складного обладнання, як і власне для гарантування резервних джерел електроенергії в медичній сфері, критичній інфраструктурі, транспорті тощо.
Сучасні акумулятори та їх застосування
Акумулятори гарантують додаткове автономне живлення у тих випадках, коли немає основного. Базовим джерелом живлення акумулятори виступають в електромобілях, акумуляторному будівельному інструменті, смартфонах тощо.
Типи та параметри акумуляторних батарей
Окремі види акумуляторів відрізняються методикою виробництва. Таким чином, вони використовуються в різноманітних галузях та сферах життя.
Найпопулярніші види акумуляторних батарей:
- Акумулятори NiMH (Нікель-Метал-Гидридні) — має доволі високу енергоємність, порівняно з NiCd, але програють по кількості циклів розряджання/заряджання.
- Літій-іонні акумулятори — найбільш поширений тип батарей. Літій-іонні акумулятори використовуються в тих випадках, де потрібна висока енергоємність і першорядне значення займає найменша вага.
- Літій-залізо-фосфатні акумуляторні батареї функціонують зі стабільними робочими характеристиками в доволі великому діапазоні температури навколишнього середовища, в них відсутній недешевий кобальт в конструкції та порівняно висока екологічність.
- Нікель-Кадмієві АКБ мають порівняно низьку ємність, але доволі великий термін служби.
Специфіка обслуговування акумуляторів
Сьогодні сучасні акумуляторні батареї бувають такими, що потребують догляду й такими, що обслуговування не потребують. У першому випадку потрібне періодичне поповнення рівня електроліту. Перш за все слід перевірити рівень акумуляторної рідини у всіх елементах АКБ і, якщо потрібно, то долити дистильовану воду, доводячи рівень електроліту до необхідного рівня. Якщо рівень знизився, потрібно долити дистильованої води. Необслуговувані акумулятори потребують всього на всього дотримання належного рівня заряду. Це продовжує їх термін придатності та справність.